Savanorė Aistė dalijasi saviugdos mokymų patirtimi

Rugsėjo 13-ą – 15-ą dienomis Anykčiuose vyko dviejų mėnesių saviugdos programos „Manęs pakanka“ įvadiniai mokymai, kuriuose dalyvavo mūsų komandos narė, savanorė Aistė Abramavičiūtė.

Mokymų tikslas – dvasiškai sutvirtėti ir sustiprinti tarpusavio ryšį su savimi. Kasdienybėje įsitraukę į mums svarbius darbus ar mokslus dažnai pamirštame pasidžiaugti mus supančia aplinka, nerandame laiko pasirūpinti savimi, savo poreikiais. Aktyvus gyvenimas atitolina mus nuo savęs ir artimųjų, įgyvendinti norimus sumanymus tampa labai sunku.

Taigi, šie mokymai buvo puiki galimybė geriau pažinti save, įsivertinti savo prioritetus, atkreipti dėmesį į savo poreikius, atskleisti savo asmenybę, aptarti naujas galimybes. Pirmąją dieną po pietų pradėjome pirmuosius susipažinimo ir prisistatymo pokalbius. Kai geriau pažinome vienos kitas kibome į darbus. Pirmoji užduotis – tikslų ir lūkesčių išsikėlimas ateinantiems dviem mėnesiams. Antrosios dienos rytą pradėjome nuo rašymo terapijos ir meditacijos, vėliau dalyvavome paskaitose. Pirmoji paskaita buvo apie lyčių lygybę, stereotipus ir kitus sustabarėjusius mitus, kurie, deja, vis dar egzistuoja mūsų visuomenėje. Turėjome galimybę įvertinti savo turimas žinias ir įsitikinimus, atsikratyti netikslių nuomonių apie lytis. Antroji paskaita buvo apie artimų ryšių kūrimą su savimi ir kitais. Išmokome lengviau atpažinti skirtumus tarp žalingų ir sveikų santykių su žmonėmis. Sekanti paskaita buvo apie emocijas, jų pažinimą ir valdymą. Tai padėjo geriau pažinti savo emocijų pasaulį, suvokti, kad sprendimai gali būti priimti remiantis emocijomis ir protu. Susimąsčiau, kodėl vis tik dažniau remiuosi emocijomis bei nutariau labiau apgalvoti savo sprendimus, remtis ir racionalumu juos priimant, kad netektų ateityje gailėtis. Trečiąją dieną pradėjome nuo rytinės meditacijos lauke, miškų ir upelio apsuptyje. Po trumpos rytinės refleksijos turėjome paskutinę paskaitą apie asmenybės ribas. Ši paskaita padėjo suvokti, kodėl yra svarbu turėti aiškias ribas ir ką daryti, kad nepažeistum kito žmogaus ribų. Šios žinios ugdo pagarbų tarpusavio bendravimą, kuris svarbus ne tik laisvalaikio su draugais metu, bet ir siekiant karjeros, darbinėje veikloje. Mokymų metu turėjome įdomias veiklas, kuriose galėjome dalintis savo išgyvenimais, spręsti iškilusias problemas, analizuoti situacijas, kurios buvo mums aktualios. Visa tai leido atsiriboti nuo kasdieninių rūpesčių, labiau įsiklausyti ir pajusti save, sustoti ir neskubėti. Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę sudalyvauti įvadiniuose mokymuose, nes tai padėjo pagerinti ryšį ne tik su savimi, bet ir su kitais. Įvadiniai mokymai buvo erdvė, kurioje skyrėme laiko sau ir bendravimui su aplinkiniais.

Saviugdos programos įvadinių mokymų patirtimi dalijosi mūsų komandos narė, savanorė Aistė Abramavičiūtė.

Dėkojame Jaunimo reikalų agentūrai prie SADM už galimybę kelti kvalifikaciją ir stiprinti asmenines kompetencijas.