2023.10.07 VU Chemijos ir geomokslų fakulteto Geomokslų institute vyko Savanorių–korepetitorių programos naujų mokslo metų atidarymas ir įvadiniai savanorių–korepetitorių mokymai. The program’s purpose – suteikti tėvų globos netekusiems vaikams individualią ugdomąją ir emocinę pagalbą būnant savanoriu–korepetitoriumi ir padedant suprasti išsilavinimo svarbą, užpildyti mokymosi spragas, išmokti kurti pasitikėjimu grįstus santykius, įsitraukti į darbo rinką. Programa orientuota į vaikus, ypač į patiriančius socialinę atskirtį, esančius iš socialinių įgūdžių stokojančių šeimų bei socialinės rizikos šeimų, netekusius tėvų globos, gyvenančius vaikų globos namuose arba su globėjais (rūpintojais) ar įtėviais.
Šeštadienio rytą į visą dieną trukusius mokymus susirinko 14 motyvuotų jaunuolių. Esami įstaigos savanoriai draugiškai pasitiko į mokymus atvykusius jaunuolius su kavos puodeliu, užkandžiais ir dovanomis. Mokymai prasidėjo nuo Savanorių–korepetitorių programos koordinatorės Aistė Abramavičiūtės susipažinimo užduočių, kurių metu dalyviai geriau pažino vienas kitą, kūrė naujas pažintis. Artimiau susipažinę būsimi savanoriai formavosi, kaip komanda, aktyviai dalyvavo užsiėmimuose, kūrė savanorystės receptą, dalinosi juo su kitais dalyviais, diskutavo grupėse ir išsigrynino, kokie gi yra svarbiausi savanorystės ingredientai. Vėliau sekė sudėtingų savanorystės atvejų simuliavimas. Pasidalinę į grupes savanoriai gavo skirtingas situacijas, jas analizavo ir siūlė tinkamiausią sprendimo būdą.
Po aktyvių grupinių veiklų sekė paskaitos ir seminarai. "Not to take, but to give" savanorystės programų koordinatorė, jaunimo darbuotoja Toma Dvilevičienė pristatė efektyvius laiko planavimo metodus, padedančius efektyviau planuoti savanorystės veiklas ir asmeninį gyvenimą, išsigryninti prioritetus bei įsivertinti laiko resusrus. VšĮ „Ne imti, bet duoti“ vadovas E. Lukas Dvilevičius išsamiai papasakojo, kas gi iš tikrųjų yra savanorystė, kokie procesai vyksta savanorystės metu jauno žmogaus vidiniame pasaulyje, kaip neperdegti savanoriaujant ir kaip išlaikyti balansą būnant davimo ir gavimo santykyje savanorystės metu.
Mokymus užbaigėme įkvepiančia ilgametės buvusios savanorės Silvijos Stankevičiūtės pasidalinta patirtimi ir refleksija apie asmeninę savanorystės kelionę, kupiną įvairiausių patirčių būnant savanore–korepetitore.
Daugiau apie programą čia: https://nibd.lt/savanoriu-korepetitoriu-programa/
Dėkojame Salvy kavinei už skanius kibinus, Bandelių galerijai ir Fėjų kepyklėlei, kurios vaišino savanorius gardžiomis bandelėmis pertraukų metu!