Pokalbiai apie pozityvius vaikų auklėjimo metodus

2021 m. rugsėjo 30 d. vyko vieša paskaita „Pozityvūs vaikų auklėjimo metodai“, skirta tėvams, kurie siekia bendrauti su vaikais pozityviai ir ieško naujų bendravimo būdų.

Paskaitos metu klausytojai sužinojo apie sėkmingo bendravimo formulę ir kaip ją taikyti konflikto su vaiku metu. Taip pat buvo supažindinti su auklėjimo stiliais. Lektorė pabrėžė, jog labai svarbu išlaikyti jautrumo ir reiklumo balansą. Taip pat pasidalino Marshmallow eksperimentu, kuris atskleidžia, jog vaikai, kurie išlaiko eksperimentą, užaugę daugiau pasiekia, nei tie, kurie eksperimento neišlaiko. Eksperimentas parodo, kaip svarbu ugdyti vaiko valią.

Marshmallow eksperimentas: https://www.youtube.com/watch?v=Yo4WF3cSd9Q&ab_channel=FloodSanDiego

Lektorė priminė tėvams, jog labai svarbu yra nepamiršti savęs. Kad šeima būtų stipri ir laiminga jų sukurtas namas turi stovėti tvirtai, nes namo stogą laiko abu tėvai. Jeigu vienas iš tėvų paleis savo pusę, namas sukryps. Ir šeima gali iširti. Todėl labai svarbu šeimoje būti patiems tėvams pailsėjusiems ir laimingiems. Matydami tėvus laimingus, bus laimingi ir vaikai.

Paskaitą finansavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.