Jaunimo sociokultūrinė išvyka į Biržus

2023.10.30 Vaidotų atviro jaunimo centro – VAJE lankytojai, jaunimo darbuotojai ir savanorės Saulė bei Barbora vyko į sociokultūrinę Lietuvos pažinimo išvyką Biržuose.
Nors kelionė buvo ilga – laikas neprailgo. Autobuse jaunimas bendravo, dalijosi savo lūkesčiais ir žiniomis apie Biržus, klausėsi istorijų apie Biržų apylinkes, reikšmingiausias vietas ir objektus. Visam ekipažui tai buvo pirmoji pažintis su Biržų savivaldybe, todėl tai dar labiau skatino norą pažinti šiauriausią Lietuvos kraštą. Važiuojant netrūko juoko ir geros nuotaikos, nes savanorės kelionės metu ruošė grupę pažinčiai su Biržų apylinkėmis įvairiausių klausimų ir linksmų užduočių būdu.

Pirmoji stotelė – garsioji „Karvės ola“, viena iš 9000 smegduobių Biržų apylinkėse. Jaunuoliai buvo nustebę, kad palyginus nedidelėje teritorijoje gali būti tiek daug karstinio reiškinio smegduobių ir suprato, kodėl Biržuose nenaudojamas posakis „kad tu žemę prasmegtum“.

Vėliau kelias vedė į centrinę Biržų dalį, kurioje aplankytas Biržų pilies ansamblis ir Biržų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia. Pietavo grupė kavinėje pavadinimu KŲ TUJĖ?. Po sočių pietų buvo aplankytas ir žymusis Biržų apžvalgos bokštas, nuo kurio iš 31 metro aukščio atsiveria 30 Kirkilų ežerėlių panorama, sužavėjusi visus, buvo net svarstančių, kuriuo metų laiku atsiveria gražiausia Kirkilų ežerėlių panorama. Atvykus į Biržus negalima aplenkti garsiojo Kirkilų pramogų parko, kuriame stebėtas cirko artisto pasirodymas, pasigrožėta gausia moliūgų kolekcija, paragauta karštų spurgyčių, pasilinksminta ant atrankcijonų.

Sociokultūrinė išvyka padėjo geriau pažinti Biržų kraštą, praplėsti suvokimą apie Lietuvos kraštovaizdžio įvairovę, stiprinti jaunuolių tarpusavio santykius, pakantumą kitokiai nuomonei.

Už pagalbą įgyvendinant sociokultūrinę išvyką dėkojame Vilniaus rajono savivaldybei.