Jaunimo savanoriškos tarnybos pažymėjimų teikimo šventė Vilniaus miesto savivaldybėje

2022.07.29 MO muziejuje (Pylimo g. 17) vyko Jaunimo savanoriškos tarnybos programos baigimo šventė, kurios metu buvo apdovanota daugiau nei 43 šešių mėnesių savanorystės programą baigusių jaunuolių. Jaunimo savanoriška tarnyba yra intensyvi, iš jauno žmogaus pareikalaujanti nemažai užsispyrimo, ryžto ir kantrybės programa, tad tik atkakliausi penktadienio popietę atsiėmė nacionalinio lygio pažymėjimus.

Pažymėjimų įteikimo renginio tikslas – ne tik įteikti pažymėjimus, bet ir kurti dialogą tarp savanorių, mentorių, kuratorių, Jaunimo reikalų agentūros atstovų ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos. Renginio metu vyko diskusija tema „Ar sutinkate su teiginiu, jog savanorystė prisideda prie asmenybės augimo?“. Diskusijoje dalyvavo Vilniaus miesto savivaldybės Savanorišką veiklą organizuojančių organizacijų vadovai Erikas Lukas Dvilevičius ir Milda Lukoševičiūtė, taip pat Jaunimo reikalų agentūros atstovė, Jaunimo savanoriškos tarnybos programos vadovė Sandra Gauciūtė, Vilniaus miesto savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatorius Vidmantas Mitkus ir 6 mėnesių programą baigę jaunuoliai Nojus Yannick Bolade Adote ir Aistė Abramavičiūtė. Diskusijos metu kiekvienas dalyvis pasidalino savo savanorystės patirtimi ir įvardino, kad patirtis, žinios, vertybės įgytos svanorystės metu, padėjo jiems atrasti save ir savo kelią. Diskusijos metu padaryta išvada, kad savanorystė tikrai augina asmenybę, tik yra labai svarbu pasirinkti tinkamą organizaciją, kurioje galima kurti pridėtinę vertę visuomenei ir augti pačiam.

Po to sekė atvira diskusija, kurios metu įvairiomis savanorystės temomis diskutavo visi renginio dalyviai. Žinoma, renginio metu netrūko pokalbių prie kavos ar arbatos puodelio, juoko ir net ašarų.

2021 m. Jaunimo savanoriškos tarnybos programos pažymėjimus gavo 601 jaunuolis, iš kurių apie 70 vien Vilniaus miesto savivaldybėje, o šią popietę pažymėjimus atsiėmė 43  jaunuoliai.

Dėkojame savanorius priimančios organizacijoms ir jų kuratoriams, kurie atvyko į renginį ir buvo drauge su savo savanoriais: VšĮ „MO muziejus“ ir kuratorei Jurgitai, Nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai ir kuratoriams Donatui bei Romai, Labdaros ir paramos fondui „Maisto bankas“ ir kuratoriui Teodoriui, Labdaros ir paramos fondui „SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugija“ ir kuratorei Silvijai, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Draugijai ir kuratorei Karolinai, Veriškių kaimo bendruomenei ir kuratorei Eglei bei kitiems.

Prie renginio įgyvendinimo prisidėjo VšĮ „MO muziejus“, Nijolės gėlių namai, UAB „Sodo dizainas“, VšĮ „Socialinis veiksmas“, Vilniaus miesto savivaldybė, Jaunimo reikalų agentūra. Dėkojame visiems, kad prisidedate ir drauge kuriate pokytį.