Tarptautiniai mokymai Rumunijoje

2022.10.21-2022.10.30 mūsų komandos nariai E. Lukas, Aistė ir Sofija kartu su atstovais iš Ispanijos, Portugalijos, Bulgarijos, Lenkijos, Serbijos, Rumunijos dalyvavo tarptautiniuose mokymuose „The Future We Want“ Rumunijoje. Mokymų tikslas – stiprinti darbo su jaunimu sektorių Europoje remiantis Agenda 2030 įgyvendinimu, sutelkiant dėmesį į tvarumą, pasaulinį švietimą ir atsakingą vartojimą.

Mokymų metu gilinome žinias ir stiprinome įgūdžius atsakingo vartojimo ir gamtos išteklių tausojimo srityse. Intensyviose veiklose diskutavome, vykdėme užduotis, analizavome, kodėl svarbu atsakingai žiūrėti į klimato pokyčius ir kaip tai priklauso nuo kasdieninių mūsų pasirinkimų.

Pirmąją dieną, po susipažinimo su kitais mokymų dalyviais, dalyvavome debatuose ir dalinomės nuomonėmis apie klimato kaitos priežastis ir pasekmes. Antrąją dieną susipažinome su Agenda 2030 tikslais, skirtais globalinėms problemoms spręsti, kuriuos kiekviena Europos Sąjungos šalis turi įvykdyti iki 2030-ųjų metų. Sritys, į kurias labiausiai telkiamas dėmesys – oro tarša, infrastruktūros gerinimas, mokyklinio ugdymo gerinimas, skurdo ir bado mažinimas. Dienos pabaigoje analizavome, kiek iš šių tikslų jau pasiekė mūsų šalis, kur dar turime tobulėti ir kokioje vietoje esame lyginant su kitomis ES šalimis. Trečią dieną diskutavome apie veiksnius, įtakojančius klimato kaitą. Užduočių metu vertinome, kaip stipriai nuo mūsų kasdienių pasirinkimų priklauso gamtos užterštumas. Ketvirtą dieną vykome į Brasov miestelį, kuriame atlikome gyventojų apklausą apie šio miesto gyventojų kasdieninių įpročių ypatumus ir jų žinias apie klimato kaitą. Atroji dienos pusė buvo laisva, todėl nusprendėme patyrinėti Brasov miestą ir aplankyti populiariausias turistines vietas. Penktąją dieną aptarėme atliktą Brasov gyventojų tyrimą, o šeštąją dieną pasinėrėme į kūrybą ir idėjų generavimą ruošdamiesi artėjančiai gatvės kampanijai, kurios tikslas – praplėsti vietinių miestelio gyventojų žinias apie tvarų gyvenimo būdą ir atsakingą vartojimą tausojant gamtos išteklius. Septintąją dieną surengėme pasirodymą ir vykdėte gatvės kampaniją pagrindinėje Brasov miesto aikštėje. Mūsų parengti pristatymai ir žaismingos užduotys pritraukė daugelio praeivių dėmesį, todėl juos sudominti ir pateikti parengtą informaciją nebuvo sunku.

Sėkmingai atliktą poros valandų kampaniją aptarėme vietinėje kavinėje prie puodelio kavos. Paskutinę dieną aptarėme ateities tikslus, vienas iš kurių – surengti panašią gatvės kampaniją savo šalyse. O likusį laisvą laiką išnaudojome tyrinėdami netoliese esančio Busteni miestelio apylinkes, kraštovaizdį ir rumunišką kultūrą. Štai kaip prabėgo dešimt dienų trukę mokymai Rumunijoje už kuriuos dėkojame Pasaulio pilietis!

Kadangi mokymai yra tęstiniai, kitų metų balandžio mėnesį keliausime 10-čiai dienų į mokymų tęsinį Lenkijoje 🙂