Tarptautinė savanorių diena – 13 mūsų gimtadienis!

Tarptautinė savanorių diena – 13 mūsų gimtadienis_2018.12.05

Tarptautinė savanorių diena minima nuo 1985 m. Jungtinių tautų iniciatyva. Šis dienos tikslas – supažindint visuomenę su savanorystės teikiama nauda bei paskatinti žmones savanoriauti ne tik savo šalyje, bet ir užsienyje. Lietuvoje ši diena pradėta minėti prieš gerą dešimtmetį, tad jau spėjo tapti tradicija.

Savanoriška veikla sudaro galimybes jaunam žmogui mokytis, pažinti naujas sritis, išsiaiškinti profesinius polinkius, viską atliekant patyriminiu būdu, taip pat, skirti savo laiką kitiems, tiems, kas laukia pagalbos ar tiesiog dėmesio. Savanorių Lietuvoje daugėja kasdien, augantis savanorių ir jaunų asmenų, norinčių atlikti savanorišką veiklą, skaičius rodo augantį jaunimo pilietiškumą. Žmogaus įsipareigojimas sistemingai skirti savo laiką savanorystei – tai savanoriška tarnyba, kurios metu neformaliuoju būdu yra įgaunamos socialinės, asmeninės, profesinės kompetencijos.

Savanorystė Lietuvoje jau nebėra mistinė sritis, apipinta mitais ir stereotipais. Žmonės pradeda suprasti ką ir kodėl veikia savanoriai, negaudami už tai piniginio atlygio. Tikime, kad gausėjančios savanorių gretos Lietuvoje supažindins visuomenę su vietine ir tarptautine savanoriška veikla, jos teikiama nauda, prasme bei paskatins žmones savanoriauti, įsitraukti į vietinės bendruomenės gyvenimą.

Tuo tarpu mes šią dieną simboliškai minime ne tik tarptautinę savanorių dieną, bet ir 2 „Ne imti, bet duoti“ gimtadienius. Kodėl 2? Todėl, kad jau 13-ą metų dovanojame savo laiką Lietuvai kaip altruistinių idėjų vedama bendruomenė ir jau 1 metus tai darome kvalifikuotai, kaip accredited savanorišką veiklą organizuojanti viešoji įstaiga. 1 iš 12 Lietuvoje ir 1 iš 2 Vilniuje 🙂

Sakome nuoširdų AČIŪ mūsų brangiausiems savanoriams Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje! Būdami išvien galime daryti didžius dalykus <3