Jaunimo vasaros stovykla

2023 m. liepos 9-14 dienomis vyko antroji Vaidotų atviro jaunimo centro – VAJE vasaros stovykla. Šiais metais vėl stovyklauta Vištyčio regioninio parko apylinkėse. Stovyklos tikslas – užtikrinti jaunų žmonių įvairiapusį ugdymąsi, todėl stovyklos veiklos buvo orientuotos į kiekvieno jauno žmogaus asmenybės augimą ir tobulėjimą.

Didžiausias dėmesys skirtas jaunimo poreikiams atliepti, o kiekviena organizuota veikla paremta refleksija ir savianalize. Šių veiklų metu jaunimas lavino fizinį aktyvumą, bendradarbiavimo, strateginio ir kritinio mąstymo įgūdžius, mokėsi reflektuoti sudėtingais klausimais ir konstruktyviai diskutuoti rūpimomis temomis.

Stovykloje jaunimas leido laiką aktyviai, žaidė krepšinį, tinklinį, biliardą, badmintoną, stalo tenisą, vykdė komandinio darbo užduotis, leidosi į 25 km žygį Vištyčio ežero pakrante ir pačiu ežeru, įveikdami visą Lietuvos teritorijoje esantį Vištyčio ežero ruožą.

Stovyklos dalyviai aktyviai įsitraukė į diskusijas ir komandines veiklas emocinės sveikatos, meilės sau, lytiškumo ir komandinio darbo temomis. Paminėtina ir tai, kad visos stovyklos metu jaunimas mobiliaisiais telefonais naudojosi tik 0,5 val. per dieną ir šį iššūkį nesunkiai įveikė.

Pasikrovę geromis emocijomis tiek jaunuoliai, tik stovyklos vadovai jautė stovyklos pabaigos liūdesį, tačiau tai tik dar stipriau visus apjungė į stiprią, pasitikėjimu ir lygiaverčiu santykiu grįstą jaunimo centro bendruomenę, kurioje gera būti ir dalintis bendryste grįžus į įprastas vėžes.

Už stovyklos idėjos palaikymą, prisidėjimą organizuojant ir įgyvendinant veiklas visos stovyklos metu dėkojame stovyklos vadovėms Agnei Blažauskaitei, Aistei Abramavičiūtei, UAB „Kautra“ už nemokamą jaunimo pavežimą, Vilijos šakočiai , UAB „Biržų duona“ už skanias vaišes ir sodybai „Poilsis Vištytyje“ už puikų apgyvendinimą, Vilniaus rajono savivaldybei už finansinį prisidėjimą.

Tikime, kad šią stovyklą ilgai atsimins tiek jaunuoliai, tiek vadovai ir įgytos patirtys visus stiprins bei augins.