Jaunimo savanoriškos tarnybos programos savanorius priimančių organizacijų mokymai

2023.03.31 Vilniuje ir 2023.04.04 Utenoje vyko Jaunimo savanoriškos tarnybos (toliau – JST) programos savanorius priimančių organizacijų mokymai į kuriuos pasisemti žinių ir naujų patirčių sugužėjo daugiau nei 50 kuratorių iš Vilniaus m, Vilniaus r., Šalčininkų r., Molėtų r., Širvintų r., Ukmergės r., Utenos r., Anykščių r., Zarasų r., Ignalinos r.,Trakų r., Švenčionių r. ir Kaišiadorių r. savivaldybių.

Mokymų metu savanorius priimančių organizacijų kuratoriai turėjo galimybę geriau pažinti vieni kitus, pasidalinti (ne)sėkmingo darbo su savanoriais patirtimis. Didelis dėmesys buvo skirtas savanorių pritraukimo ir palydėjimo strategijos kūrimui ir savo organizacijos savianalizei.

Neapsieita ir be JST programos aktualijų apžvalgos ir naujosios jst.jra.lt sistemos apžvalgos. Mokymuose dalyvavo Jaunimo reikalų agenturos atstovai, kurie nuodugniai pristatė pačios JST programos idėją ir esamo modelio reikalingumą programos kokybės užtikrinimui.
Mokymų metu priimančių organizacijų kuratoriai turėjo progą panagrinėti sudėtingus atvejus, kurie įvyksta dėl diskomunikacijos ar per didelio noro „padėti“ jaunam žmogui ir už jį atlikti kai kurias užduotis ar perimti jauno žmogaus atsakomybes.
Mokymų pabaigoje numatytos bendradarbiavimo perspektyvos, aptarti planai dėl tolimesnių susitikimų. Aktyvus kuratorių įsitraukimas į diskusijas ir veiklas teikia džiaugsmo ir vilties, kad vis daugiau savanorius priimančių organizacijų mato šios programos prasmę ir nori prisidėti prie šviesesnės jaunimo ateities kūrimo bei augti kartu su jaunais žmonėmis.
Už galimybę organizuoti mokymus savanorius priimančių organizacijų kuratoriams dėkojame Vilniaus miesto savivaldybeiJaunimo reikalų agentūraiUtenos A. ir M. Miškinių viešajai bibliotekai ir JST programos savanorėms Radvilei, Sofijai ir Kristinai už nuoširdžią pagalbą mokymų metu.