Vyresnio amžiaus žmonių savanorystė „54+“

„54+“ yra savanoriškos veiklos skatinimo programa skirta dirbantiems ir darbo neturintiems asmenims nuo 55 m. iki pensinio amžiaus.

Programos tikslas – į savanorišką veiklą įtraukti vyresnio amžiaus žmones suteikiant jiems naujų įgūdžių, kurie padidintų galimybę grįžti į darbo rinką arba padėtų pakeisti darbo pobūdį.

Kiekvienas dalyvis savanorystei turi skirti ne mažiau nei 25 val. per 4 mėnesius. Savanoriška veikla gali būti tęsiama ir projektui pasibaigus. Kiekvienam dalyviui sėkmingai įvykdžius visą savanorišką veiklą išduodamas įgytą patirtį ir ugdytas kompetencijas patvirtinantis pažymėjimas. Kiekvienas savanoris gali pasirinkti labiausiai jo lūkesčius atliepiančią organizaciją.


 

Savanoriauti galima šiose Vilniaus miesto ir rajono savanorius priimančiose organizacijose:

1. Paramos ir labdaros fonde „Maisto bankas“ savanorių pagalba reikalinga sandėlyje rūšiuojant maistą, gaminant maistą perdirbimo virtuvėje ir Maisto banko biure padedat su dokumentacija, organizacijos viešinimu.

2. Paramos ir labdaros fonde „Mamų unija“ savanoriai laukiami padėti Mamų Unijos Šeimos namuose (patalpų tvarkymas, žolės pjovimas, aplinkos prižiūrėjimas, pietų gaminimas, rankdarbių darymas, bendravimas su šeimomis) ir administracijoje (dokumentų tvarkymas).

3. VšĮ „Vilniaus SOS vaikų kaimas“ savanoriai laukiami padėti 11-18 metų vaikams mokytis. Ypatingai reikalingi matematiką, fiziką, chemiją ir biologiją galintys mokyti asmeys. Per savaitę savanorystei skiriama 1 val. Taip pat galima savanoriauti SOS vaikų kaimo administracijoje – pagalba tikrinant ir tvarkant dokumentus bei kiti administraciniai darbai. 

4. Vaidotų parapijos vaikų dienos centre savanoriai laukiami padėti jaunuoliams paruošti namų darbus, vesti kūrybinius užsiėmimus, kartu gaminti maistą, lydėti į išvykas.


 

 

Projekto dalyviams organizuojami skirtingų modulių bendrųjų gebėjimų mokymai. Kuo šie mokymai naudingi dalyviams?

 

 

1. Modulis Bendravimas gimtąja kalba ugdys Jūsų lietuvių kalbos komunikacinius gebėjimus žodžiu ir raštu.

2. „Anglų kalba pradedantiesiems“ suteiks Jums tarptautinio bendravimo įgūdžius.

3. Skaitmeninis raštingumas“ ugdys Jūsų gebėjimus naudotis kompiuteriu leidžiant laisvalaikį, bendraujant elektroniniais laiškais, socialiniais tinklais facebook, skype ir kt.

4. Modulis Mokymasis mokytis padės Jums efektyviau organizuoti savo asmeninį laiką ir mokymąsi.

5.Verslumo mokymai“ ugdys gebėjimus Jūsų idėjas paversti veiksmais.


 

Ką reikėtų daryti norint dalyvauti programoje?

1. Užsiregistruoti paspaudus čia. Po registracijos su kiekvienu kandidatu per artimiausias 2 darbo dienas susisiekia mentorius.

2. Atvykti į individualų susitikimą su mentoriumi, kurio metu pristatomi savanorius priimančios organizacijos veiklos principai, aptariami dalyvių lūkesčiai.

3. Pasirašyti trišalę sutartį, kurioje pateikiamos visų šalių teisės, įsipareigojimai, apibrėžiama savanoriškos veiklos apimtis.

4. Dalyvauti 2 val. trukmės mokymuose.

5. Su šypsena pradėti savanorišką veiklą! 🙂 Į pirmąjį susitikimą su priimančia organizacija projekto dalyvį palydi mentorius.

6. Konsultacijų su mentoriumi metu aptariami savanorio savanoriškos veiklos iššūkiai, į(si)vertinama įgyta patirtis, teikiamas grįžtamasis ryšys.


Savanorių mentorė

Monika Užkurienė  
Tel. +370 645 22627  
El. p. monika.uzkuriene@nibd.lt